Kosmetologin käsittelyssä hunajasaippua
Erikoiskosmetologi Suvi Rosqvist sai kokeiltavakseen hunajasaippuan. Meitä vähän jännitti, että mitä Suvi tykkää, koska hän on allergisoitunut hajusteille. Hunajasaippua oli Suville kuitenkin turvallinen vaihtoehto, sillä siinä ei ole eteerisiä öljyjä, kemiallisista hajusteista nyt puhumattakaan. Lue kosmetologin kirjoittama hunajasaippua-arviointi.
Näin Suvi kirjoitti
Vielä vähän hunajasaippuasta
Hunajasaippualla voit tosiaan pestä kasvot, vartalon ja hiukset. Samassa paketissa siis puhdistusemulsio kasvoille ja shampoo hiuksille! Lempeyttä iholle ja hiuspohjalle. Jos olet tuoksuherkkä tai allerginen, tämä on loistava valinta.
Hunajasaippua vaahtoaa ihanasti ja se sopii erinomaisesti myös lapsille (ja myös lemmikeille). Saippuan joutumista silmiin tulee luonnollisesti varoa.
Hunajasaippuassa on aitoa suomalaista hunajaa ja mehiläisvahaa.